جزئیات اقدامات حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

 

جزییات اقدامات حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی/ بهره برداری از طرح ها و سامانه های متعدد در سه سال اخیر

 

تصویر مطلب جزییات اقدامات حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی/ بهره برداری از طرح ها و سامانه های متعدد در سه سال اخیر

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در این اداره کل گفت: بهره برداری از 38 سامانه و نرم افزار جدید، بهره برداری از طرح شبکه یکپارچه مکاتبات اداری دانشگاه آزاد اسلامی (شیماد)از طریق یک ساختار متمرکز و تبادل بیش از 6 هزار مکاتبه در سطح سازمان مرکزی در هر روزکاری از مهمترین اقدامات انجام شده توسط حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر صحافی در اولین همایش دبیران شورای فناوری اطلاعات استان ها و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز برگزار شد، به تشریح اهداف این همایش پرداخت وگفت: آشنایی با سیاست های کلان دانشگاه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، آَشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات واحدها به منظور اتخاذ راهکارهای مناسب و همچنین سیاستگذاری در این ارتباط و تبیین سیاست ها از طریق پنل های تخصصی و همفکری برای پیشبرد هر چه بهتر امور در قالب کارگروه‌های تخصصی چهارگانه از مهمترین اهداف برگزاری این همایش به شمار می رود.

دکتر صحافی با اشاره به چالش های حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مهرماه 92 گفت: عدم وجود ساختارسازمانی مناسب و انجام فعالیت های موازی و جزیره ای در حوزه های مختلف و مشکلات ناشی از آن از مهمترین چالش های این حوزه به شمار می رفت که با مساعدت های مدیریت دانشگاه بسیاری از این مشکلات برطرف شد.

وی همچنین عدم اجرای کامل اتوماسیون اداری در سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاهی، نبود پایگاه اطلاع رسانی در بسیاری از حوزه ها و همچنین نبود یکپارچگی ظاهری و ساختاری در وب سایت های دانشگاه را از دیگر مشکلات این حوزه در سه سال گذشته برشمرد.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به ارائه راهکارهای انجام شده برای حل مشکلات فوق پرداخت و گفت: تقویت جایگاه و اصلاح ساختار سازمانی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه و تجمیع فعالیت های ICT سازمان مرکزی در یک حوزه متمرکز و پرهیز از انجام کارهای جزیره ای از اولین اقدامات انجام شده برای برون رفت از مشکلات فوق بود.

وی افزود: پیاده سازی سیستم اتوماسیون اداری در کلیه حوزه های سازمان مرکزی و راه اندازی یک شبکه یکپارچه به منظور تبادل الکترونیکی نامه ها و راه اندازی کمیته تخصصی آمار و اطلاعات و ساماندهی نظام آمار ثبتی در دانشگاه از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می رود.

دکتر صحافی همچنین از اصلاح بخشنامه حق فنی کارکنان حوزه ICTدانشگاه خبر داد و افزود: بهره برداری از 38 طرح، سامانه و نرم افزار جدید، بهره برداری از طرح شبکه یکپارچه مکاتبات اداری دانشگاه آزاد اسلامی (شیماد) از طریق یک ساختار متمرکز و تبادل بیش از 6 هزار مکاتبه در سطح سازمان مرکزی در هر روزکاری از مهمترین اقدامات انجام شده توسط این بخش است.

وی افزود: اقدامات انجام شده طی سه سال اخیر موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ، هزینه های پست و افزایش سود حاصل از طریق این صرفه جویی شد.

بهره برداری از سامانه جامع گزارشات مدیریتی دانشگاه و اجرای داشبورد گزارشات آماری در دو فاز، اتصال با بانک احراز هویت و فایل اطلاعات تجمیعی دانشجویان و ثبت بیش از 5هزار و 900 در خواست طی یک هفته به شکل الکترونیکی، طراحی نرم افزار مدیریت نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی (منادا) از دیگر مواردی بود که دکتر صحافی در این همایش به آن اشاره کرد.

وی با اشاره به دعوت رسمی از دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور در نمایشگاه الکامپ گفت: در پی دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیک باعث شد تا به شکل رسمی از دانشگاه برای شرکت در سالن دولت الکترونیک نمایشگاه الکامپ 95 دعوت بعمل آید.

صحافی ادامه داد: پس از ارائه گزارشی در جلسه « بررسی پیشرفت اقدامات دستگاه های اجرایی در ارتباط با تبادل اطلاعات و توسعه دولت الکترونیکی حوزه آموزش»، دانشگاه آزاد اسلامی به عضویت در کارگروه تخصصی خوشه «آموزش و پژوهش» توسعه دولت الکترونیک در آمد.